Upravit stránku

Organizace VIII. ročníku závodů soutěže Formule 1 ve školách

O víkendu 11. – 12. června se ve vědeckém centru Techmania v Plzni uskuteční, v pořadí již páté, národní finále soutěže Formule 1 ve školách. Organizátoři zde nově přivezou i soutěž 4x4 Land Rover ve školách, jejíž první ročník pořádaný v České republice vyvrcholí spolu se soutěží Formule 1 ve školách. 

Týmy z celé české republiky budou v rámci finále F1 ve školách bojovat o postup na Světový šampionát v americkém státě Texas, které se uskuteční v říjnu 2016.

Registrace do VIII. ročníku soutěže spuštěna

Právě odstartovala v pořadí již osmá sezóna soutěže Formule 1 ve školách. I v tomto roce čekají soutěžící některé organizační změny. Mezi ty nejdůležitější patří zcela nová podoba technických pravidel, nebo způsob objednávání startovací kazety. Těšit se můžete na zcela nový web.

Vítězství v soutěži a stipendium na Londýnské univerzitě bere Union Racing International!

Finále soutěže vyvrcholilo soubojem v rámci knock-out závodu mezi portugalským týmem Mustangs a Union Racing International, složeným ze studentů z USA a Německa. Ti drželi suverénně nejrychlejší čas závodního modelu na dráze. Po slavnostní večeři přišlo vyhlášení výsledků všech kategorií, jejichž výsledky přinášíme níže.

Druhý závodní den u konce

BENG dnes začal soutěžní disciplínou Design & engineering judging, kde před porotci obhajoval konstrukci modelu, inovace a výrobu. Za inovační prvky byli pochváleni, porotci také obdivovali naprosto originální řešení tvaru modelu.

V Singapuru začal boj o stipendium na Londýnské univerzitě

Dnes byl oficiálně zahájen světový šampionát soutěže Formula 1 ve školách. Šéf soutěže Andrew Denford přivítal v Singapuru 47 týmů, nejvíce v historii.

Světový šampionát 2015

Již podruhé se světové finále soutěže Formule 1 ve školách uskuteční na jihu Asie. Jeho účastníci opět zavítají do „Lvího města“, tedy Singapuru. Tento městský stát, který se řadí mezi nejvyspělejší ekonomiky světa a zároveň náleží mezi nejdůležitější dopravní uzly planety, je typický svým vlhkým a horkým počasím (nejnižší naměřená teplota byla 18,5 ˚C), mrakodrapy, obchodními centry, skvělými lidmi a báječným jídlem. Do této exotiky odletí 9. září čtyři Češi, aby se o vítězství v soutěži poprali s konkurencí 47 týmů z celého světa.

Tým Blood Elites New Generation se připravuje na Singapur

Po třech letech se linie týmu Blood Elites vrací na světový šampionát F1 in schools. Původní tým Blood Elites se zúčastnil světového finále v Abu Dhabi v roce 2012, od té doby se zformoval do trojice studentů, která představuje novou generaci. Zcela noví lidé v čele s manažerkou Magdalénou Dědičovou navazují na práci a úspěchy jejich starších předchůdců.

Představujeme Czech Wheels, první tým reprezentující ČR v soutěži 4x4 Land Rover

Studenti jedné střední a dvou základních škol z Kolína tvoří první český tým soutěže 4x4 Land Rover. Czech Wheels team a jeho dalších sedmnáct konkurentů bude v pondělí 21. června součástí zahájení prvního světového šampionátu soutěže, kde hlavní roli hraje dálkově ovládaný model vozu Land Rover.

Singapurskou atmosféru světového finále okusí tým Blood Elites New Generation!

Vítězem celostátního finále soutěže Formule 1 ve školách se v sedmém klání stal tým Blood Elites New Generation, který bude Českou republiku reprezentovat ve světovém finále. Další náročný, ale krásný a napínavý ročník prokázal, že středoškolské soutěže jsou v České republice populární.

Organizace závodů VII. ročníku soutěže Formule 1 ve školách

Předposlední březnový víkend se v plzeňském Techmania Science Center uskuteční závody VII. ročníku soutěže Formule 1 ve školách. Vítěz Celostátního finále bude mít možnost reprezentovat v září Českou republiku na Světovém šampionátu 2015 v Singapuru.