Upravit stránku

Cyber Express team suverénně zvítězil v Národním kole a pozdějším Celostátním finále ČR. V obou kolech vyhrál i kategorie „Nejlepší marketing“ a „Nejlepší konstrukce“. Zaslouženě tedy postoupil až na světový šampionát, na který se v průběhu prázdnin zodpovědně připravoval.

Stejně jako v minulých letech studenty na šampionát připravovali pracovníci společnosti 3E Praha Engineering, kteří jim poskytli potřebný software a zázemí. Prohlubovali jejich znalosti v oblasti CAD/CAM softwarů a aerodynamiky. Dále měl tým k dispozici specialisty společnosti BPA sport marketing a.s., se kterými studenti konzultovali marketing a vzhled internetových stránek.

Tým Cyber Express vznik z iniciativy managera Jiřího Provázka, který dával celý tým dohromady. On, spolu s Ondřejem Králíkem jsou hlavními tvůrci modelu formule 1. O celkový vzhled týmu, oblečení a grafiku se staral Dominik Žitný spolu s Evou Málkovou. Sponzory a PR pak měla na starosti Iveta Krausová.
V průběhu léta proběhla ve složení týmu změna. Evu Málkovou vystřídal Igor Ollé, člen českobudějovického Alfa týmu, který byl v českých kolech největším soupeřem Cyber Express. Igor nahradil Evu ve funkci grafika a po zbytek léta se již naplno věnoval přípravě.

Členové týmu Cyber Express

 • Jiří Provázek - manager, konstruktér
  Jiří Provázek - manager, konstruktér
 • Dominik Žitný - zástupce managera
  Dominik Žitný - zástupce managera
 • Ondřej Králík - konstruktér, výrobní inženýr
  Ondřej Králík - konstruktér, výrobní inženýr
 • Iveta Krausová - PR manager
  Iveta Krausová - PR manager
 • Igor Ollé - grafik
  Igor Ollé - grafik