Upravit stránku

Na přelomu května a června se v plzeňské Techmania Science Center odehrálo finále České republiky středoškolské vzdělávací soutěže Formule 1 ve školách. V letošním již šestém ročníku zvítězil ST Racing team.

Do Plzně dorazilo celkem čtrnáct týmů. Poprvé měla soutěž mezinárodní účast, a to jednoho slovenského a dvou polských týmů. Na všechny zúčastněné čekala registrace, ústní prezentace, technická kontrola, prezentace boxů před marketingovou porotou a především závod na dráze. Ten slavnostně odstartoval hlavní organizátor soutěže Josef Malý společně s jezdcem týmu Buggyra a dvojnásobným mistrem Evropy tahačů Davidem Vršeckým.

Po sečtení bodů porotou se absolutním vítězem šestého ročníku stal ST Racing team. Všichni členové vítězného týmu získali tříleté bakalářské stipendium na University of New York in Prague. Na pomyslných stupních vítězů je na druhém místě doplnili členové CFR Teamu. Bronzové medaile obdržel Thunder Racing Team.

Cenu za nejlepší konstrukci a nejrychlejší model získal vítězný ST Racing team. Naopak marketingovou porotu nejvíce zaujal druhý v pořadí CFR Team.

„Úroveň letošního ročníku se nijak výrazně neodlišuje od ročníků předešlých. Je zde několik málo škol, které podávají solidní výkony po celou dobu existence soutěže v ČR, v ostatních případech se jedná ve většině případů opět o průměr. Příjemným překvapením je úroveň zahraničních týmů, které se poprvé projektu "F1 ve školách" zúčastnily. Z nich bych rád vyzdvihl především sympatický výkon polských týmů, které již v prvním ročníku svojí účasti zvládly dobře nejen technickou obsahovou stránku, ale i velmi dobře komunikaci v angličtině,“ uvedl hlavní organizátor Josef Malý.

„Děkuji celé Techmania Scince Center, která nám umožnila uskutečnit naši soutěž v tak překrásných prostorech, které jsou navíc velmi zajímavé. Poděkování patří také organizačnímu týmu, který se se vším opět vypořádal,“ dodala manažerka projektu Ilona Talašová.

Výsledky:

1. ST Racing team282,2
2. CFR Team263,6
3. Thunder Racing Team239,9
4. JVMP236,6
5. Fofrform236,5
6. ALFA TEAM234,7
7. CLOR BLAST232,7
8. Technical Raw Racing Team231,7
9. AD Racing227,3
10. Team Fuze216,8
11. Swift team214,3
12. AeroMechanik-Nysa202,5
13. WR HUssars200,2
14. Basic Technical Engineers167


Závody 2014 - organizace