Upravit stránku

Máme za sebou velmi úspěšný víkend! Ve dnech 22. a 23. dubna 2017 se v krásných prostorách Národního technického muzea v Praze konalo Národní finále soutěží Formule 1 ve školách a 4x4 Land Rover ve školách.

Celý finálový víkend se nesl v duchu soutěžní, napínavé a zábavné atmosféry. Národního finále se účastnilo celkem 10 týmů z různých koutů naší republiky. Dva z nich dostaly šanci reprezentovat Českou republiku na Světových šampionátech.

A jak to celé probíhalo?

V sobotu ráno začaly týmy připravovat své prezentační boxy, porota se začala postupně usazovat za své stoly a mohlo se začít s ústními prezentacemi. Ano, bylo odstartováno deváté Národní finále! Ústní prezentace bývají podle soutěžících tou největší zkouškou za celý soutěžní víkend.  Celý tým má za úkol v pár minutách představit svoji práci napříč všemi disciplínami, od návrhu přes konstrukci a výrobu, až po inovace a marketing.

Porotci byli i tentokrát kvalitou prezentací mile překvapeni. Velký pokrok je vždy vidět u týmů, kteří soutěží po několikáté. Ani nováčci však nezůstali pozadu.

Druhý závodní den se porotci zaměřili na prezentace přímo u prezentačních boxů, kde posuzovali týmovou identitu a marketing zahrnující logo, reklamní předměty, organizaci vlastních promo akcí a sponzoring.

Součástí obou závodních dnů bylo testování na závodních drahách a technická kontrola modelů u traťových komisařů. Těchto kontrol se vždy účastnil celý tým. Zde se studenti dozvěděli, kde nedodrželi technické parametry modelu a dostali od porotců doporučení pro další kola soutěže, případně další ročník.

V neděli ve dvě hodiny odpoledne odstartovaly závody. Na trať se postavily všechny týmy, nejprve s formulemi a poté i s Land Rovery. A že bylo na co koukat, svědčí i fakt, že týmy přišlo podpořit mnoho diváků. Letos nás svou návštěvou poctil poradce náměstka ministra průmyslu a obchodu pro řízení sekce průmyslu pan Ing. Michal Horáček, který studenty podpořil a promluvil s nimi o jejich projektu. Děkujeme mu za vyjádřenou podporu obou projektů.

Celý víkend s námi navíc strávil Nelson Vale, manažer společnosti Engineering in Motion, která je domovskou organizací obou soutěží. Nelson se postupně věnoval každému týmu a stal se tak obrovskou motivací pro zúčastněné studenty.

Všem zúčastněným týmům děkujeme za skvělou atmosféru a vítězům gratulujeme!

Tým soutěže Formule 1 ve školách 

 

Miracle Engineers Strakonice262,5
Baby Blue Vsetín242,0
Alfa Team České Budějovice

240,9

EVO Racing Olomouc192,5
Aero Mechanical Nysa - Poland138,9