Upravit stránku

Druhý závodní den u konce

14.09.2015f1veskolach.cz
BENG dnes začal soutěžní disciplínou Design & engineering judging, kde před porotci obhajoval konstrukci modelu, inovace a výrobu. Za inovační prvky byli pochváleni, porotci také obdivovali naprosto originální řešení tvaru modelu.

Následovalo posouzení dodržení technických pravidel, tzv. scrutineering review, při kterém se tým dozvěděl, kde porušil technická pravidla a za co mu bylo strženo celkem 14 bodů.  Největší ztrátu měl Blood elites za nedodržení složení balzového polotovaru. Ten byl totiž pro tento ročník poprvé jiný a všichni účastníci si ho museli povinně objednat. Studenti však tuto skutečnost přehlédli a vyráběli dále ze starých polotovarů. Dva body byly strženy za nedodržení mezery mezi kovovými očky na spodní části modelu. 

Ve 14:10 byla na řadě závodnice Tereza, která startovala model v disciplíně „Reaction time“. Její poslední startovací čas 0,130s byl nejlepším dosaženým časem dne, čas modelu se po včerejších úpravách (výměně poklic za teflonové spony) také zlepšil, a to na na 1,162s.

Vedení v této disciplíně však nemělo dlouhého trvání, hned další tým český čas překonal a to světovým rekordem 0,116s. Do zítřejšího Knock-out závodu postupuje pouze 24 týmů, mezi které se BENG bohužel nedostal. Pro Kolíňáky tím tedy celá soutěž skončila.

Zítra čeká každého člena zvlášť účast v některém z kroužků, do kterého se zapsal (tanec, kresba henou, batika), ve středu pak návštěva Universal studia a ve čtvrtek oficiální after party.