Upravit stránku

Inženýr společnosti Land rover v porotě celostátního finále v Plzni

21.02.2015f1veskolach.cz
Ben Charles, inženýr společnosti Land rover a porotce světového šampionátu v Abu Dhabi, přijede třetí březnový víkend do Plzně. Spolu s českými kolegy se bude podílet na výběru nejlepšího českého týmu, který pojede reprezentovat Českou republiku v září do Singapuru.
V roce 2010 promoval na Portsmouthské univerzitě jako nejlepší student ročníku, obor „Design Engineering“. Účastnil se absolventského programu společnosti Land rover zabývajícího se různými inženýrskými projekty, mezi které patřila i práce na návrhu vozu C – X75 (představí se v novém filmu o agentovi 007), kde byl zodpovědný za návrh uhlíkových karoserií. Od roku 2013 vede konstrukční tým, který je zodpovědný za návrh interiéru a klimatizaci vozu.

V souvislosti s účastí mezinárodního porotce na závodech v plzeňské Techmanii, máme pro týmy doprovodnou soutěžní disciplínu, která nebude součástí bodového hodnocení, ale na úroveň jejího splnění bude brán zřetel při výběru nejlepšího týmu pro reprezentaci České republiky na světovém šampionátu v Singapuru.

Zadání doprovodné soutěže
Připravte ústní prezentaci v angličtině, která zahrnuje vysvětlení a ukázky dle následujícího zadání:

  • jaký jste zavedli systém v číselném značení jednotlivých částí, sestav, verzí modelu a NC programů (CAD/CAM dat) pro rychlou a efektivní orientaci v CAD/CAM datech při vývoji modelu.
    - doplněno o konkrétní ukázku, zvolený způsob předložení ukázek je plně ve vaší kompetenci (Powerpoint, tištěné materiály)
  • vysvětlete využití virtuálního větrného tunelu a testování v něm. Jak se následné výsledky projevily v návrhu modelu, proč došlo následně ke zlepšení
    - doplněno o konkrétní ukázku, zvolený způsob předložení ukázek je plně ve vaší kompetenci (powerpoint, tištěné materiály)
  • využijte jakýkoli „balík“ ICT (Information Communications Technology), tedy cokoli, co využijete k efektivnímu sdělení nějaké informace např. Powerpoint, grafické programy, programy na tvorbu videí, a vytvořte prezentaci k vašemu modelu Formule 1 na způsob představení nového vozu (modelu) uváděného na trh
    - video (maximální délka 40 sekund včetně promo hesla vztahujícího se k představení vozu), poster
  • každý člen týmu uvede jednu dovednost, kterou se při přípravě na soutěž F1 ve školách naučil a myslí si, že ji využije v dalším profesním životě

Celková doba prezentace max. 4 minuty včetně 40 sekundového videa představujícího nový model vozu

Hlavním cílem této doprovodné soutěže je zjistit, zda a jak jsou týmy schopny se vypořádat s nečekaným úkolem, vyhlášeným organizátory měsíc před samotnými závody. Pro světové šampionáty jsou takové výzvy zcela běžné, některé přichází dokonce i v průběhu samotné soutěže.

Výsledky doprovodné soutěže nebude posuzovat pouze Ben Charles, ale všichni členové poroty. Splnění zadání bude také jedním z kritérií při výběru vítěze Celostátního finále České republiky.