Upravit stránku

Představujeme Czech Wheels, první tým reprezentující ČR v soutěži 4x4 Land Rover

27.04.2015f1veskolach.cz
Studenti jedné střední a dvou základních škol z Kolína tvoří první český tým soutěže 4x4 Land Rover. Czech Wheels team a jeho dalších sedmnáct konkurentů bude v pondělí 21. června součástí zahájení prvního světového šampionátu soutěže, kde hlavní roli hraje dálkově ovládaný model vozu Land Rover.

Český tým nastoupí do soutěže v kategorii určené pro nováčky. V příštím roce již budou účastníci z České republiky zařazeni do kategorie pokročilí. „Kolíňáci“ jsou tedy předvojem pro všechny ostatní studenty, kteří si budou chtít vyzkoušet, navrhnout a závodit se čtyřkolkou schopnou zdolat dráhu simulující reálný profil terénu, určeného právě pro testování těchto vozů.

Kategorie „Začátečníci“ zahrnuje návrh a výrobu karoserie, náklonového čidla, světla a tažného zařízení. Samozřejmostí je konstrukční dokumentace, ústní prezentace, příprava prezentačního boxu, týmové oblečení a marketing včetně zajištění sponzorů.

Seznamte se se členy týmu a jejich prací, kterou pojedou představit v červnu do Ricoh areny.

  • Tereza Kredbová – manažer týmu
  • Vivien Jánská a Eliška Kliková – marketing
  • Petr Pluhař – konstruktér
  • Radek Jaroš – designér
  • Radek Kunt – grafik

Členové týmu se dali dohromady díky učitelům, jejichž role však v tu chvíli skončila. Nyní tým podporují, ale jak sami studenti podotýkají: „Bez nich bychom nebyli, tam kde jsme. Vlastně bychom nikdy ani nedostali možnost se do soutěže zapojit, naše nadšení již ale není třeba podporovat. Nyní plánujeme schůzky sami, dokonce se na ně těšíme. Také využíváme každou možnou chvíli ke sdílení nápadů přes Skype nebo Facebook.“

Pro všechny bylo hlavní motivací získání nových zkušeností a možnost prezentovat vlastní práci v konkurenci ostatních týmů. Zároveň také možnost podívat se do Anglie, rozšířit znalost anglického jazyka a poznat nové přátelé.