Upravit stránku

Singapurskou atmosféru světového finále okusí tým Blood Elites New Generation!

22.03.2015f1veskolach.cz
Vítězem celostátního finále soutěže Formule 1 ve školách se v sedmém klání stal tým Blood Elites New Generation, který bude Českou republiku reprezentovat ve světovém finále. Další náročný, ale krásný a napínavý ročník prokázal, že středoškolské soutěže jsou v České republice populární.

V nezvyklém březnovém termínu proběhlo v tradičních prostorách plzeňské Techmania Science Center celostátní finále soutěže Formule 1 ve školách. Sedmého ročníku se zúčastnilo celkem patnáct týmů, které ve dvou dnech bojovaly o celkové vítězství. Českou republiku bude po hodnocení poroty a součtu všech bodů reprezentovat na světovém finále v Singapuru tým Blood Elites New Generation.

Radost však měli i ostatní účastníci soutěže, kteří zažili dva neopakovatelné dny plné napínavých momentů a nových zážitků. Ocenění porota rozdávala také za nejlepší marketing, nejlepší konstrukci a nejrychlejší model. Nejlepší čas zajela na dráze dlouhé pětadvacet metrů formule týmu FofrForm, který si zároveň odváží ocenění za nejlepší konstrukci. Ocenění za nejlepší marketing si vysloužil tým Blood Elites New Generation.

„Tak, jako každý rok i letos byly týmy, které měly nad ostatními navrch. Gratuluji vítězům, ale zároveň musím podotknout, že letos chceme na světovém finále uspět a budeme na průběh příprav našich celostátních vítězů dohlížet. Ve světové konkurenci jsme v posledních letech zažili výsledkový propad a tomu bychom chtěli dát letos stopku,“ uvedl majitel licence Formule 1 ve školách pro Českou republiku Josef Malý.

„Jsem ráda, že se nám podařilo uspořádat již sedmý ročník této pro studenty přínosné soutěže. Chtěla bych poděkovat nejen plzeňské Techmania Science Center za poskytnutí zajímavého prostoru, ale také všem lidem v realizačním týmu. Velké díky patří také firmě 3E Praha Engineering a panu Josefu Malému, který nad celým projektem drží ochranná křídla. Již dnes začínáme s přípravami dalšího ročníku, který bude zase o něco lepší,“ uvedla manažerka projektu Ilona Topolová.

V rámci celostátního finále byl nově v porotě anglicky mluvící člen Ben Charles, který nejen že dohlížel na cizojazyčnou prezentaci, ale v České republice představil nový projekt 4x4 Land Rover. Ten bude určený nejen pro středoškoláky, ale minimální věková hranice je stanovena již na 11 let. Sobotní program zpestřil debatou o rallye Dakar fotograf Martin Straka, jenž vyhlásil vítěze doprovodné soutěže o nejlepší selfie foto. Tu měl dle oka profesionála tým Blood Elites New Generation.