Upravit stránku

Světové finále 2017 je již minulostí

27.09.2017f1veskolach.cz

Tak už i čtvrtý den celosvětového finále "F1 ve školách" je za námi a tím už je vlastně letošní ročník uzavřen. A jak vypadal poslední soutěžní den ? Soutěžní týmy měly dopoledne volný program a většina z nich ho využila návštěvou nádherného aqua-parku, který je součástí hotelového komplexu. Toto dopoledne bylo naopak velice náročné pro porotce, kteří sumarizovali výsledky minulých čtyřech dnů a připravovali finální tabulky výsledků.

V 16.30 začalo v centrálním konferenčním sálu hotelu Sunway slavnostní odpoledne. Soutěžní týmy se vzájemně navštěvovaly na výstavních stáncích a předávaly si drobné dárky a upomínkové předměty. A rodila se i přátelství a zdálo se, že v některých případech i začátky spolupráce pro příští rok. A výstavní expozice navštívil také velice významný host a to sám Chase Carey, nový předseda představenstva a ředitel F1.

Před slavnostní večeří se uskutečnil poslední závod letošního světového mistrovství a to finále knock-out závodu. V něm zvítězil německý tým Pioneers. 

A pak už přišla řada na vyhlašování nominací a vítězů jednotlivých kategorií. V letošním roce se to odehrálo bohužel zcela bez českého týmu. Největší zájem byl samozřejmě o celkové pořadí. Na stupních nejvyšších se postavili (jak už se to v posledních letech stává tradicí) zástupci jen dvou zemí: Austrálie a Německa. Třetí místo obsadil německý tým Pioneers, na druhém místě se umístil velice sympatický australsko-německý tým Aurora a celkovým vítězem se stal australský tým Hyperdrive. No a tak už jen zbývá všem vítězům poblahopřát a těšit se na "F1 ve školách 2018" v Singapuru.