Upravit stránku

Tým Blood Elites New Generation se připravuje na Singapur

31.07.2015f1veskolach.cz
Po třech letech se linie týmu Blood Elites vrací na světový šampionát F1 in schools. Původní tým Blood Elites se zúčastnil světového finále v Abu Dhabi v roce 2012, od té doby se zformoval do trojice studentů, která představuje novou generaci. Zcela noví lidé v čele s manažerkou Magdalénou Dědičovou navazují na práci a úspěchy jejich starších předchůdců.
Po vítězství v národním kole se tým  Blood Elites New Generation plně ponořil do příprav na WF v Singapuru. Jednou z prvních věcí, které se začaly plánovat, byl návrh týmového oblečení. Grafička týmu Tereza Votýpková přednesla spousty nápadů, dokud nebyl vybrán finální styl.

„Naše oblečení bude mít několik variant, neformálních i formálních, všechno bude laděné do týmových barev – tyrkysové, bílé a šedé. K výběru týmových barev nám byl inspirací tým F1 Mercedes Petronas.“ říká grafička.

Úkolem bylo také zajistit týmu tolik potřebnou medializaci. Články o BENG vyšly v několika místních denících, jako je Kolínský pres, Kutnohorské listy, Dobré info, apod.  Informace o týmu a rozhovory se objevily v několika internetových denících. Největším lákadlem pro fanoušky týmu bude plánovaná promo akce. BENG se rozhodl ukázat se ve světě motosportu na známé mezinárodní výstavě Prague Car Festival v pražských Letňanech. „Od této výstavy očekáváme, že se dostaneme více do povědomí lidí, kteří se zajímají o podobnou tématiku. Při této příležitosti jsme se také rozhodli uspořádat facebookovou soutěž o lístky na výstavu, kde si výherci budou moci prohlédnout nejen spousty vozidel a vše s nimi spojené, ale i práci našeho týmu. „ dodává manažerka týmu.

Další důležitou věcí je prezentační stánek, tedy „okno do duše našeho týmu“. Vzhledem k tomuto vnímání boxu byl návrh grafiky a rozmístění všech komponentů velice složitý. Finální verze přišla až nedávno a tým věří, že je právě ta nejlepší.

Nyní k tomu nejpodstatnějšímu bodu, tedy k samotné formuli. Při vývoji všech vozů byl kladen důraz především na co nejlepší proudění vzduchu, vyváženost, dobré jízdní vlastnosti a v neposlední řadě také nápaditý a inovativní design. To vše má na práci konstruktér a výrobní technik Jakub Janiš.  Po splnění všech požadavků na šasí následuje vývoj doplňků, tedy koleček, křídel a náprav, které jsou tisknouty na 3D tiskárně. „Pomocí výpočtů a analýz se snažíme o souhru všech komponentů a šasí v jeden kvalitní aerodynamicky kompaktní celek. Pokud nalezneme rovnováhu a vše bude připraveno, pustíme se do výroby jednotlivých částí. Výrobu provádíme na CNC frézkách HAAS a AZK. Když vše proběhne, jak má, bude následovat povrchová úprava, která je prováděna pečlivě a s citem. Nakonec se vůz zkompletuje a zbývá ho už jen vyzkoušet na dráze. „ uvádí konstruktér Jakub Janiš.