Upravit stránku

V Singapuru začal boj o stipendium na Londýnské univerzitě

13.09.2015f1veskolach.cz
Dnes byl oficiálně zahájen světový šampionát soutěže Formula 1 ve školách. Šéf soutěže Andrew Denford přivítal v Singapuru 47 týmů, nejvíce v historii.

Tým Blood Elites New Generation (BENG), startující s číslem 3, dnes absolvoval první náročný test před odbornou porotou - doržení technických pravidel a kritických bodů, za což mohl být postižen penalizací. V případě českého týmu došlo ke dvoubodové srážce za menší prostor mezi kolečky a tělem vozu. Ten měl být 1 mm, BENG však měl pouze 0,5 mm. Tento nedostatek mohli studenti opravit, což učnili hned vzápětí.

Další soutěžní disciplína se již odehrála na závodní dráze. Time trial, ve které se boduje čístý čas závodního modelu, nebyl pro Čechy moc úspěšný. Vzhledem k váze auta (57g) nepatřil jejich čas 1,189s k nejlepším. Naopak tým Union Racing International, složený ze studentů z USA a Německa, zajel světový rekord v čase 0,997s.

Po závodě tým využil možnosti patnáctiminutového servisu k odstranění poklic z koleček a jejich nahrazení teflonovou sponu, tím váhu vozu snížil na minimálních 55g. Nejvíce obávaná ústní prezentace dopadla dle slov porotců na výbornou. Blood Elites pochválili za excelentní angličtinu, údajně nejlepší, kterou ten den slyšeli.