Upravit stránku

Vyhraj stipendium na londýnské univerzitě.

Formule 1 ve školách je jedinečná, celosvětově vzdělávací soutěž, určena pro týmy studentů středních škol ve věku od   15 – 19 let.

Studenti mají za úkol navrhnout, zkonstruovat, otestovat, vyrobit a závodit s vlastním modelem formule 1, který je poháněn CO2.

Učí se používat CAD software, pomocí kterého tvoří design modelu, virtuální větrný tunel, který je určen pro analýzu chování modelu za jízdy, CAM software, s nímž vygenerují data a CNC frézku, která na základě dat vyrobí závodní model.

Součástí soutěže je i příprava ústní prezentace realizované práce, doplněná o prezentaci konstrukční dokumentace, která dokumentuje kompletní návrh, konstrukci a výrobu závodního modelu.

Povinností týmu je i zajistit si finanční příjem od sponzorů a hospodařit s ním. Vypracovat rozpočet a účelně financovat cestování a ubytování (týká se dopravy, případně ubytování, spojeného s návštěvou jednotlivých kol soutěže)

Závodí se na úrovni národních kol (Čechy a Morava), celostátního finále a ve světovém šampionátu. Hlavní výhrou ve světovém finále je stipendium, pro všechny členy týmu, na londýnské univerzitě, obor: „Automobilový inženýr“

Výzkum studenty učí používat výpočetní techniku v konstrukčním a technologickém procesu, fyziku, aerodynamiku, design, reklamu, grafiku, marketing, finanční strategii, vedení stáje a práce v týmu. To vše v imaginárním, konkurenčním a vzrušujícím prostředí.

Projekt Formule 1 ve školách je neziskový.

Z každé školy je možné přihlásit libovolný počet týmů.

Z každého kraje se do soutěže může zapojit maximálně prvních šestnáct registrovaných týmů, ten který se zaregistruje jako sedmnáctý v pořadí bude pro daný kraj v roli náhradníka.

Cíle projektu

Studenti se v rámci projektu učí pracovat se softwary používanými nejen v reálném prostředí formule 1, ale i v běžném automobilovém, leteckém nebo strojírenském průmyslu.

Znalost CAD/CAM softwaru umožňuje orientovat se v oboru, který má stále větší význam.

Projekt umožní důkladně poznat tyto systémy a získat zkušenosti:

  • při tvorbě digitálních modelů
  • ve zpracování NC kódů
  • v konstrukční činnosti
  • v projektové činnosti

Využití těchto systémů je velmi potřebné pro celkový rozvoj všech vědních oborů.

Studenti mohou konzultovat své návrhy se zkušenými konstruktéry a rozšiřovat si tak své znalosti a dovednosti.

Zapojením se do soutěže mohou poznat spoustu zajímavých lidí ze světa motorismu a hlavně mohou své modely porovnat s modely studentů z dalších 30 zemí.