Upravit stránku

Semifinále (19. - 21. dubna) - Smíchovská střední průmyslová škola,
Preslova 25, Praha 5

Přes bohatou historii je smíchovská průmyslovka školou moderní. V rámci studia si mohou studenti obohatit své znalosti na školeních a získat certifikáty z různých oborů. Komunikace mezi školou a studenty je zajišťována formou „virtuální školy", kde jsou aktuální informace o testech, domácích úkolech atd., navíc je zde možné stahovat podpůrné studijní materiály především z odborných předmětů týkající se informačních technologií.

Během přestávek a volných hodin můžou studenti využít prostory studentského klubu. Je to místo zábavy, relaxace i práce. K dispozici jsou počítače, na kterých má každý založený osobní účet, skener, tiskárna, televize, DVD rekordér a dokonce i herní konzole.

Celostátní finále České republiky (8. června) - Techmania Science Center, Plzeň

Projekt Techmania byl založen v roce 2010 a jeho cílem je přiblížit vývoj lidského poznání a v návaznosti na to ukázat, jak se toto poznání uplatňuje v technice. Toto jedinečné vědecké centrum poskytne potřebné zázemí pro soutěžící a zajistí důstojnou atmosféru pro finále celosvětové soutěže Formule 1 ve školách.

Vítěz Celostátního finále České republiky pojede v listopadu na Světový šampionát do Austinu, hlavního města státu Texas!