Upravit stránku

Ve dnech 12. – 18.9. 2009 se uskuteční Světový šampionát 2009 soutěže „Formule 1 ve školách“. Historicky poprvé se této jedinečné události bude účastnit i tým BlueForce reprezentující Českou republiku.

Rádi bychom vám všem přiblížili průběh této jedinečné mezinárodní akce, na této adrese tedy najdete informace o tom, kde budou soutěžící v průběhu dnů bydlet, kde se závody konají, jaký bude jejich program mimo samotný šampionát a mnoho dalšího.

Ubytování

The Strand Palace Hotel

Tento luxusní hotel se nachází uprostřed londýnské části West End, na kraji proslulé londýnské divadelní čtvrti. Jelikož je to jeden z nejcentrálněji položených hotelů v Londýně, nachází se kolem něj spousta zajímavých turistických atrakcí jako Trafalgar Square, Covent Garden nebo třeba známý Chinatown.

Více informací včetně fotogalerie naleznete na http://www.strandpalacehotel.co.uk/

Místo konání závodu

The Royal Horticultural Halls

Tato architektonicky pozoruhodná hala, která byla postavena v jedinečném art-deco designu s vysoce klenutými stropy, se nachází v samotném srdci City of Westminster. Během osmdesáti let své historie se stala domovem nejrůznějších akcí jako jsou výstavy, konference, rauty, ochutnávky vín, módní přehlídky a je tak ideálním místem pro tuto jedinečnou akci.

Více informací včetně fotogalerie naleznete na http://www.horticultural-halls.co.uk/venues/

Harmonogram jednotlivých dnů

Neděle 13.9.2009
- ubytování týmů na hotelu
- uvítací večeře pro všechny účastníky šampionátu

Pondělí 14.9.2009
- organizovaný volný den – prohlídka města

The London Eye – jedna z nejnavštěvovanější turistických atrakcí v Londýně. Od roku 1999 je to největší vyhlídkové kolo na světě, které měří 135m a v současnosti je uvedeno v Guinessově knize rekordů. www.londoneye.com

Duck Tours – výlet na lodi po řece Temži

- večerní recepce spojena s výměnou dárků mezi jednotlivými týmy

Úterý 15.9.2009
- oficiální zahájení prvního závodního dne

Středa 16.9.2009
- druhý závodní den
- večer návštěva muzikálu Oliver Twist

Čtvrtek 17.9.2009
- třetí závodní den
- Galavečer spojený s vyhlášením výsledků, předáváním cen a vyhlášením týmu, který získá titul „Světový šampión 2009“, trofej Bernieho Ecclestonea a stipendium na Londýnské univerzitě.

Pátek 18.9.2009
- den určený médiím

Informace o týmu BlueForce z Českých Budějovic, který se jako tým zastupující ČR bude účastnit šampionátu historicky poprvé, naleznete na jejich internetových stránkách http://blueforce.cz.