Upravit stránku

Tým BlueForce tvoří studenti druhého a třetího ročníku ze Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v Českých Budějovicích. O soutěži se dozvěděli díky svému učiteli Mgr. Milanu Novotnému, který je o možnosti zapojit se informoval, stal se jejich zodpovědnou osobou a pomáhal týmu z přípravami do Národních kol a Celostátního finále. Ve své práci bude spolu se studenty pokračovat i v době letních prázdnin, v průběhu kterých se tým chystá na Světový šampionát, který se koná ve dnech 15. – 17. září v Londýně a zúčastní se ho nejlepší týmy z celkem 29 zemí světa.

Aby se studenti kvalifikovali na šampionát, museli projít několika koly soutěže. Národního kola Čech se zúčastnilo celkem 14 soutěžních týmů. Konkurence zde byla maximální, tým z Českých Budějovic však jednoznačně vynikal propracovaností modelu a ústním projevem. Umístili se celkově na prvním místě a navíc vyhráli kategorii „Nejlepší konstrukce modelu“.

Celostátního finále, do kterého tým BlueForce postoupil z velmi dobré pozice, se zúčastnilo 12 nejlepších týmů z celé České republiky. Zde již vítězství týmu nebylo tak jednoznačné, a porota měla velké problémy určit toho, kdo pojede na podzim do Londýna. Opět však zvítězila konstrukce, celková úprava modelu a ústní prezentace týmu BlueForce, opět získal ocenění „Nejlepší konstrukce modelu“ a celkově první místo.

Zástupci České republiky se budou Světového šampionátu účastnit poprvé v historii celé soutěže. O trofej Bernieho Ecclestonea a stipendium na Londýnské univerzitě se členové BlueForce utkají s týmy z Nového Zélandu, Austrálie, Bruneje, Singapuru, Spojených arabských emirátů, Kuvajtu, Malajsie, Jordánska, Jižní Koree, Bahrajnu, Ománu, Číny, Hongkongu, Saudské Arábie, Kataru, Rakouska, Německa, Španělska, Portugalska, Francie, Irska, Severního Irska, Skotska, Walesu, Anglie, Kanady, Spojený států amerických, Brazílie a Jihoafrické republiky.

Interentové stránky týmu BlueFroce zde

Veškeré informace o šampionátu již brzy na www.f1veskolach.cz

Otázky a odpovědi

Členové týmu BlueForce

 • Vendula Malá - manager
  Vendula Malá - manager
 • Jan Frouz - konstruktér / výrobní technik
  Jan Frouz - konstruktér / výrobní technik
 • Jan Tománek - výrobní technik
  Jan Tománek - výrobní technik
 • Petr Skřivánek - grafik / webmaster
  Petr Skřivánek - grafik / webmaster
 • Mgr. Milan Novotný - zodpovědná osoba
  Mgr. Milan Novotný - zodpovědná osoba